Sains Alam Sekitar

Staf Akademik dan Pengkhususan Penyelidikan

Nama Bidang Pengkhususan

Profesor Datuk Dr. Omar Shawkataly

omarsa@usm.my

Kimia Alam Sekitar

Profesor Dr. Habibah Hj. Lateh

habibah@usm.my

Pendidikan Geografi dan Alam Sekitar

Profesor Dr. Nik Norulaini Nik Ab Rahman

norulain@usm.my

Pengurusan dan Audit Alam Sekitar

Profesor Madya Dr. Khairiah @ Salwa Hj. Mokhtar

khairiah@usm.my

Dasar Alam Sekitar

Profesor Madya Dr. Nazirah Ahmad Azli

nazirah@usm.my

Biologi Alam Sekitar, Ekosistem Pantai

Profesor Madya Dr. Noresah Hj. Mohd Shariff

noreshah@usm.my 

Pemodelan Geospatial

Profesor Madya Dr. Main Rindam

rmain@usm.my 

Kajian Alam Sekitar

Profesor Madya Dr. Zuraini Zakaria

zuraini@usm.my

Pertumbuhan dan Perkembangan Tumbuh-Tumbuhan, Sebatian Bioaktif Tumbuh-Tumbuhan (Plant Bioactive Compounds), Fisiologi Tanaman

Dr. Anita Talib

anita@usm.my

Biologi Alam Sekitar

Dr. Izham Mohamad Yusoff

izham@usm.my

Sistem Maklumat Geografi 3D, Pemodelan Spatial 3D, Kartografi, Pemodelan Larian Curahan Hujan, Kajian Alam Sekitar