SAINS

BIOLOGI
Profesor
nik Dr. Nik Norulaini Nik Abd. Rahman [Profil Akademik]
Tel : 04-6535206 | Emel : norulain@usm.my
Kultur Tisu, Biologi Persekitaran

Prof. Madya
mustafa 2 Dr. Mustafa Fadzil Farid Wajidi [Profil Akademik]
Tel : 04-6532318 | Emel : mfadzil@usm.my
Genetik, Biologi Molekul
nazirah Dr. Nazirah Ahmad Azli  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534556  | Emel : nazirah@usm.my
Ekologi, Biologi Persekitaran
zuraini zakaria Dr. Zuraini Zakaria [Profil Akademik]
Tel : 04-6533948  | Emel : zuraini@usm.my
Fisiologi Perkembangan Tumbuhan

Pensyarah Kanan
anita Dr. Anita Talib  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534574  | Emel : anita@usm.my
Mikrobiologi & Bioteknologi
Lim Lee Sim Dr. Lim Lee Sim [Profil Akademik]
Tel : 04-6532313 | Emel : leesim.lim@usm.my
Genetik Pemuliharaan
norsuhana Dr. Norsuhana Abdul Hamid [Profil Akademik]
Tel : 04-6532276  | Emel : norsuhana@usm.my
Makanan dan Pemakanan Hidupan Liar

Pensyarah (Sandaran)
Mohammed Tashriq Dr. Mohammad Tasyriq Che Omar [Profil Akademik]
Tel : 04-6535930 | Emel : tasyriq_um@yahoo.com


FIZIK
Profesor
hanafi atan Dr. Hanafi Atan  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533931  | Emel : ahanafi@usm.my
Fizik Sinaran, Fizik Atom, Pendidikan Jarak Jauh
shukri Dr. Shukri Sulaiman [Profil Akademik]
Tel : 04-6533639  | Emel : shukri@usm.my
Computational Solid State Physics, Electronic Structure, Muon in Materials, Hyperfine Interactions

Prof. Madya
faridah jaafar Dr. Faridah Ibrahim  [Profil Akademik]
Tel : 04-6532272 | Emel : faridah@usm.my
Tenaga Diperbaharui dan Kecekapan Tenaga, Pendidikan Fizik,
Pendidikan Jarak Jauh
saw Dr. Saw Kim Guan [Profil Akademik]
Tel : 04-6534564  | Emel : kgsaw@usm.my
Nucleation and growth of zinc oxide nanostructures, nucleation and growth of chemical vapour deposition diamond, surface characterizations, heterostructures, metal contacts, employability studies of distance education graduates, interaction in the virtual learning environment, instructional designing for distance education courses

Pensyarah Kanan
chuah lee siang Dr. Chuah Lee Siang [Profil Akademik]
Tel : 04-6534747  | Emel : chuahleesiang@usm.my
Fizik Keadaan Pepejal (Optoelektronik)
norzakiah Dr. Nor Zakiah Yahaya [Profil Akademik]
Tel : 04-6535926 | Emel : norzakiah@usm.my
Makro Gelombang dan Fizik Perubatan

Pensyarah (Sandaran)
nurul sabihah Nurul Sabihah Zakaria [Profil Akademik]
Tel : 04-6535926 | Emel : nurulsabihah@usm.my


KIMIA
Profesor
omar shawkataly Datuk Dato' Dr. Omar Shawkataly  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533936  | Emel : omarsa@usm.my
Kimia Organologam, Keselamatan Makmal dan Kimia,
Kristalografi sinar-X

Prof. Madya
mimi Dr. Mohamed Ismail Mohamed Ibrahim  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533939  | Emel : mi-mi@usm.my
Kimia Takorganik, Kimia Koordinatan
ahmad Dr. Ahmad Hj. Mohamad  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533694  | Emel : ahmadhaj@usm.my
Kimia Analitis, Spektroskopi Atom, Pendidikan Jarak Jauh

Pensyarah Kanan
tan wee Dr. Tan Wen Nee  [Profil Akademik ]
Tel : 04-6535906 | Emel : tanwn@usm.my
Kimia Organik, Hasil Semulajadi
anis tasnim 2 Pn. Anis Tasnim Md Yusof  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534573  | Emel : anistasnim@usm.my
Kimia Fizikal
sumiyyah Dr. Sumiyyah Binti Sabar [Profil Akademik]
Tel : 04-6532284 | Emel : sumiyyahs@usm.my
Pemangkinan Foto/Rawatan Air Sisa
gunasunderi Dr. Gunasunderi Raju  [Profil Akademik]
Tel : 04-6535949 | Emell : rgunasunderi@usm.my
Kimia Polimer, Kimia Fizikal

MATEMATIK
Profesor
abdul rahman Dr. Abdul Rahman Othman [Profil Akademik]
Tel : 04-6532298  | Emel : oarahman@usm.my
Robust statistical computing, Pyschometrics

Prof. Madya
lok yian yian Dr. Lok Yian Yian  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534566  | Emel : lokyy@usm.my
Pemodelan Matematik bendalir dan Pemindahan haba
faisal Mohd Faisal Abdul Karim  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534557  | Emel : faisal@usm.my
Mathematical modelling, Agent-based model, Mathematics in Distance Learning
noraida Dr. Noraida Abd.Ghani [Profil Akademik]
Tel : 04-6533630  | Emel : noraida@usm.my
EMS Location Problem, ED Resource Capacity & Planning, State Dependent Queuing Network in an Evacuation, e-Learning & Distance Learning

Pensyarah Kanan
hasmawati 2 Pn. Hasmawati Hassan  [Profil Akademik]
Tel : 04-6532285  | Emel : hasma@usm.my
Matematik Tulen
siti ainor mohd yatim Dr. Siti Ainor Binti Mohd Yatim [Profil Akademik]
Tel : 04-6535280  | Emel : ainor@usm.my
Analisis Berangka, Matematik Pengkomputeran
Hazrul Dr. Hazrul bin Abdul Hamid [Profil Akademik]
Tel : 04-6535904  | Emel : cikguhazrul@gmail.com