SASTERA

GEOGRAFI

Profesor Madya
noresah 2   Dr. Noresah Hj Mohd Shariff  [Profil Akademik ]
Tel : 04-6533930 | Emel : noreshah@usm.my 
Interaksi Gunatanah Bandar dan Pengangkutan, Sistem Maklumat Geografi
     
fatimah 2   Dr. Fatimah Hassan [Profil Akademik]
Tel : 04-6533934 | Emel : hfatimah@usm.my 
Pemasaran Tempat Kepenggunaan Tempat,
Pembangunan Bandar dan Luar Bandar,
Kajian Kemiskinan, Geografi Kemanusiaan
 
Pensyarah Kanan
izham   Dr. Izham Mohamad Yusoff [Profil Akademik]
Tel : 04-6532271 | Emel : izham@usm.my 
GIS, 3D-GIS, Permodelan data spatial, Permodelan larian air hujan,
kartografi
 Nik Norliati   Dr. Nik Norliati Fitri Md Nor [Profil Akademik]
Tel : 04-6535940 | Emel : nikfitri@usm.my 


KESUSASTERAAN

Pensyarah Kanan
chow sheat fun   Dr. Chow Sheat Fun  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533629 | Emel : sfchow@usm.my
Kesusateraan Pasca Kolonial, Asia dan Asia Amerika dan Kritikan Feminis
 Dr Roslan Chin   Dr. Roslan Chin [Academic Profile]
Phone: 04-6535946 | Email: roslan.chin@usm.my
Modern Malay Literature, Literature Criticsm,
Language Learning Strategy For Special Remedial Class
DrLiza   Dr. Norlizawati Binti Md Nor [Academic Profile]
Phone: 04-6535937 | Email: norlee_md.nor@usm.my

TuanRusmawati   Dr. Tuan Rusmawati Binti Raja Hassan [Academic Profile]
Phone: 04-6535929 | Email: rusmawati@usm.my

SEJARAH

Pensyarah Kanan
azmah 2   Dr. Azmah Abd. Manaf  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534746  | Emel : azmah@usm.my
Sejarah Malaysia, Sejarah Pemikiran dan Intelektual
ku boon dar   Dr. Ku Boon Dar  [Profil Akademik]
Tel : 04-6532288  | Emel : kubd@usm.my 
Sejarah China, Sejarah Asia Tenggara
low choo chin 2   Dr. Low Choo Chin  [Profil Akademik]
Tel : 04-6533609  | Emel : lowc@usm.my 
Kajian Kerakyatan, Migrasi dan Diaspora
muzammil 2   Dr. Mohd. Muzammil Mohd. Noor  [Profil Akademik]
Tel : 04-6534745  | Emel : muzammil@usm.my 
Sejarah Asia Tenggara, Sejarah Perbandingan, Sejarah Politik
sah hadiyatan   Dr. Sah Hadiyatan Ismail  [Profil Akademik]
Tel : 04-6532279  | Emel : sah.ismail@usm.my 
Sejarah Diplomatik Amerika Syarikat
NorizanKadir   Dr. Norizan Kadir  [Profil Akademik]
Tel : 04-6535956 | Emel : norizan.kadir@usm.my 

En. Ahmad Dzulfahmi   Dr. Ahmad Dzulfahmi Muhamad  [Profil Akademik]
Tel : 04-6535900 | Emel : dzulfahmi@usm.my